Kalkavada Maserati

Kalkavada Maserati

V dňoch 7. a 8. Októbra 2016 sme mali jedinečnú možnosť , ako spoločnosť MPSG Group sa zúčastniť prvého zrazu „Kavalkáda“ Maserati. Tejto akcie sa mali možnosť zúčastniť majitelia a priaznivci značky Maserati. Táto udalosť bola príležitosťou pre účastníkov spoznať neobvyklé časti Dolného Sliezska, ochutnať lahodné pokrmy pripravené z najlepších produktov a predovšetkým umožnila zažiť jedinečné chvíle v dobrej spoločnosti. Hlavným sprievodcom pri zraze Maserati bol Piotr Frankowski, uznávaný automobilový novinár.

„Kavalkáda“ (zraz) bol zahájený v Katoviciach v predajni Maserati, kde boli pre zúčastnených pripravené prvotriedne talianske raňajky. Účastníci boli oboznámení s programom podujatia a všeobecnými pravidlami bezpečnosti jazdy v kolóne. Prvou zastávkou bol hrad v Moszna. Po prehliadke hradu, účastníci vyrazili do Jarnołtówek, kde sa nachádza originálna talianska reštaurácia. V reštaurácii ich čakal pripravený vynikajúci obed a o taliansku kultúru a potraviny sa postaral vynikajúci taliansky šéfkuchár a majiteľ reštaurácie – Leandro. Ďalším bodom cesty boli Ząbkowice Śląskie, kde účastníci mali možnosť navštíviť šikmú vežu a zoznámiť sa s históriou Frankensteina. Všetci jazdci a spolujazdci boli večer privítaní v hoteli Jedlinka, kde si užili slávnostnú večeru.

V sobotu ráno účastníci vyrazili z Jedlina-Zdroj do paláca vo Wojanówe na majestátny zámoček uznávanej historickej pamiatky prezidenta Poľskej republiky. Po obede sa „Kavalkáda“ presunula smerom k mestu Pilchowice, kde si účastníci prezreli hrádzu vodnej elektrárne fungujúcej už viac ako 100 rokov. Popoludní celá skupina prišla na trh v meste Wleń, odkiaľ sa vydala na cestu späť do Katovíc.

Na „Kavalkáde“ Maserati sme sa nezúčastnili len návštev hradov zámkov a reštaurácií, ale hlavne to bolo úžasných cca 700 km strávenych za volantom výnimočných automobilov v prekrásnej časti Poľska. Vozidlá, ktoré sú viac ako sto rokov automobilovým príbehom najčistejších emócií a elegancie talianskeho dizajnu. Príbeh luxusu a vycibreného vkusu, krásy podporovaných hlbokým, silným zvukom pretekárskych automobilov. Príbeh, ktorý by chceli zažiť všetci milovníci automobilov.

Za pozvanie a perfektnú organizáciu sa chceme poďakovať nášmu partnerovi Maserati Pietrzak.